Istorija

Eugene‘as Sukupas, jaunas ūkininkas, 1962 m. nusipirko pirmą grūdų bokštą, skirtą kukurūzams džiovinti ir laikyti. Deja, jis pastebėjo, kad džiovinimas vyksta lėtai, o kukurūzai vietomis pradėjo kaisti ir gesti. Norėdamas išspręsti šią problemą, jis modifikavo anglių krosnies sraigtą ir prie jo prijungė elektrinį grąžtą. Tada jis tokią įrangą ant grandinės pakabino grūdų bokšto viršuje, kad maišydamas jis sujudintų karštąsias vietas ir išvengtų gedimo. Šis mechanizmas reikalavo daug rankinio darbo, nes tokį sraigtą tekdavo nuolat perkelti iš vienos bokšto vietos į kitą, norint permaišyti kukurūzus skirtingose bokšto vietose.

Eugene‘as pradėjo gaminti tokius maišomuosius sraigtus vietinėje suvirinimo parduotuvėje Šefilde (Ajovoje). Jis penkis vienetus po 29 JAV dolerius pardavė vietiniam grūdų bokštų pardavėjui; bet, grįžęs jų patikrinti, pamatė, kad tik trys buvo parduoti, o vienas grąžintas. Taigi, Eugenijus grįžo prie braižymo lentos. Jis sugalvojo pridėti horizontalų vamzdį, ant jo pakabinti maišymo sraigtus, sutvirtinti bokšto viršuje taip, kad vamzdis galėtų suktis ratu bokšto viduje, ir taip maišymo įrangą pavertė visiškai automatine. Jis užpatentavo šią maišymo įrangos idėją, o 1963 m. Eugene’as ir Mary Sukupai įkūrė kompaniją „Sukup Manufacturing Co.“.

„Sukup Manufacturing Co.“ yra Sukupų šeimai priklausanti grūdų bokštų, grūdų džiovyklų, konvejerinės įrangos ir metalinių angarų gamintoja, sparčiausiai pasaulyje auganti grūdų bokštų įmonė ir didžiausia vienai šeimai priklausanti visos linijos grūdų džiovinimo ir sandėliavimo įrangos gamintoja.

„Sukup Manufacturing Co.“ įsikūrusi turtingos JAV vidurio vakarų dirbamos žemės širdyje.

Nuo tada, kai 1963 m. buvo pristatyta pirmoji maišymo įranga, jie gamina ir kasmet tobulina šiuos ir kitus produktus, todėl ūkininkai dirba efektyviau ir paprasčiau.

SUKUP gamyklos ir įrangos pristatymas

Galerija